Actualizat Miercuri la ora: 09:18:13
Miercuri, 07 Ianuarie 2026
-
Ştiri la minut
|
Revista presei
|
BLACK FRIDAY
|
Alerte
|
LISTARE / DELISTARE PUBLICAŢII
|
Contact
Home
Actualitate
Advertising
Agricultură
Auto - Moto
Blog de Jurnalist
Blog de Sport
Blog de Vedetă
Blog Politic
Blogosferă
Comunicații
Culinar
Cultură
Diaspora
Diverse
Divertisment
Economie
Educație
Gadgets
Games
Internațional
Interne
Internet
Investigații
IT & C
Justiție
Legislație
Lifestyle & Monden
Mass - Media
Meteo
Opinii
Pentru Ea
Politică
PR & Evenimente
Reduceri și oferte
Religie
Resurse Umane
Sănătate
Smart TV
Societate
Sport
Știință
Turism
Justiție
Un fost vicepremier al Canadei, numit consilier economic al lui Zelenski
Președintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, a numit-o pe Chrystia Freeland, fost vicepremier al Canadei, în funcția de consilier pentru dezvoltarea economică a Ucrainei, potrivit unui decret prezidențial publicat luni.
Continuarea pe:
Mediafax
Articole corelate
Zelenski: Ucraina este pregătită să continue lupta dacă negocierile cu Rusia eșuează
Rogobete trimite Corpul de Control la Spitalul Județean Constanța, după ce peste 70% dintre medici ar avea scutire de gardă: „ Lucrurile au degenerat”
Zelenski, despre garanțiile de securitate ale Ucrainei: Prezența militară a Franței și a Marii Britanii este obligatorie
Derapaj a lui Medvedev: Forțele speciale americane ar fi trebuit să captureze „dependenții de droguri de pe strada Bankova” ( locul unde locuiește Zelenski)
Consilieri europeni pentru securitate națională au ajuns la Kiev. Discuții ale Coaliției de Voință vor avea loc sâmbătă