Prima turbină a noii centrale de la Mintia va fi racordată la sistemul naţional pe 15 mai. Transelectrica
Prima turbină a noii centrale ar urma să fie racordată la sistemul naţional energetic la jumătatea lunii mai, pe măsură ce lucrările sunt aproape...
Continuarea pe Ziarul Financiar