Actualizat Vineri la ora: 21:13:28
Vineri, 17 Aprilie 2026
-
Ştiri la minut
|
Revista presei
|
BLACK FRIDAY
|
Alerte
|
LISTARE / DELISTARE PUBLICAŢII
|
Contact
Home
Actualitate
Advertising
Agricultură
Auto - Moto
Blog de Jurnalist
Blog de Sport
Blog de Vedetă
Blog Politic
Blogosferă
Comunicații
Culinar
Cultură
Diaspora
Diverse
Divertisment
Economie
Educație
Gadgets
Games
Internațional
Interne
Internet
Investigații
IT & C
Justiție
Legislație
Lifestyle & Monden
Mass - Media
Meteo
Opinii
Pentru Ea
Politică
PR & Evenimente
Reduceri și oferte
Religie
Resurse Umane
Sănătate
Smart TV
Societate
Sport
Știință
Turism
International
Stare de alertă în Albania şi Bulgaria, după ce au primit „cartonaşe galbene” din partea Iranului. Şi România e pe lista ţărilor avertizate de Teheran
Războiul din Orientul Mijlociu se apropie de Balcani, după ce Albania și Bulgaria au fost avertizate, indirect sau direct, de Teheran în legătură cu posibile represalii, pe fondul cooperării militare cu Statele Unite.
Continuarea pe:
Adevărul
Articole corelate
Trump susține că SUA ar putea „deschide ușor” Strâmtoarea Ormuz: „Putem lua petrolul și face o avere”
Franța a blocat alături de Rusia și China o rezoluție a Consiliului de Securitate al ONU pentru deschiderea strâmtorii Ormuz prin forță
Iranul răspunde amenințărilor SUA: Facilitățile lovite sunt „insignifiante”, „nu știți nimic despre capabilitățile noastre strategice”
Albania a intrat în alertă, după ce SUA au anunţat că există ameninţări din partea Iranului. Şi Bulgaria a fost avertizată
CNN: Iranul încă mai are 50% din rachete intacte și mii de drone „Trebuie să fii țicnit să crezi că asta se va termina în 2 săptămâni”